Maj 2009

Podczas pobytu w Zabajce Kuba nie tylko doskonalił swoją samodzielność. Walczył również o zdobycie najlepszego świadectwa podczas zajęć Peto. I udało się! Nie było łatwo, bo zadania czasami do najłatwiejszych nie należały, a zdobyty minus wpisany do dzienniczka stawiał sprawę pod znakiem zapytania. Na koniec Kuba się jednak zmobilizował i wykonując bezbłędnie zadanie specjalne zdobył swoje pierwsze świadectwo z czerwonym paskiem!

Tradycyjnie podczas pobytu w Zabajce Kuba uczestniczył w pasowaniu na jeźdźca. Każdy uczestnik musiał nie tylko odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących hipoterapii, ale też narysować portret swojego ulubionego konika i swojego hipoterapeuty. Na koniec wszyscy złożyli uroczystą przysięgę, obiecując m.in. nigdy nie spóźniać się na zajęcia, zawsze ładnie witać się z konikiem i dziękować mu jabłkiem lub marchewką. Nie zabrakło też stwierdzenia "i obiecuję wszystkim mówić, że hipoterapeuci w Zabajce są najfajniejsi na świecie" - ale to już wszyscy powtórzyliby chętnie nawet bez obowiązkowej przysięgi.

Już trzeci raz Kuba zdobył medal podczas Sosnowieckiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. Impreza odbywała się w tym roku po raz siódmy, a Kuba wraz ze swoja grupa zajął II miejsce.